Antalya’daki Alman Konsolosluğun yetkili kurumu, vize başvuru işlemlerini yalnız randevu ile yapmaktadır. 

***Önemli Not: Başvuru sahiplerinin vizelerinin sonuçlanmadan, seyahat planlama ayarlarını önceden yapmamalarını tavsiye ediyoruz.***

Ekibimiz, Almanya vize başvuru için gerekli güncel evraklar ile ilgili yetkili kurumlar ile sürekli bağlantı halinde olup randevu sistemiyle çalışmaktadır. Ülkemizde yurt dışına çıkacak olanlar, Almanya Turistik, Ticari, Öğrenci, Aile Ziyareti, Oturum ve Vatandaşlık Vizesi ile seyahat etmek isteyen kişiler, sayfamızda talep edilen güncel evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Antalya’dan Almanya vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlandıktan sonra, dosyanız işleme alınır. Vize başvurunuzu Türkiye’nin her bir ilinden ofisimize gelmeden hizmet alabilirsiniz. Temsilcilerimiz gerekli evrak listesini ve vize ücreti bilgisini, e-posta yoluyla tarafınıza gönderecektir.

Schengen Vize Hizmetleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

ALMANYA VİZESİ, ANTALYA

Kısa süreli Almanya seyahatleriniz için vize müracaatları, akredite turizm seyahat acentaları ve konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru Acenteleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Antalya’ dan Almanya için hızlı vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Antalya temsilcileri ile irtibata geçiniz!

Vize Antalya, uzman kadrosu ile Antalya’ da Almanya vize işlemlerinde profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Almanya vize başvuru sürecinde Vize Antalya size profesyonel bir şekilde ihtiyacınız olan vizeyi almanızda yardımcı olur. Almanya Vize Antalya, vize departmanı başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlanması için tecrübeli kadrosu ile danışmanlık eder.

Almanya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Almanya Konsolosluğu dur. Sistemimizden, Almanya Konsolosluğu Antalya tarafından belirlenmiş olan Almanya vize evrak listesine ve Almanya vizesi Antalya hakkında en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Almanya vize başvurusu Antalya ile ilgili tüm sorularınızın cevabını alabileceğiniz en doğru adres, uzman Vize Antalya, Vize Hizmeti kadrosu ile Vize Antalya’ dır.

ALMANYA SCHENGEN VİZESİ, ANTALYA

1985 yılından bu yana belli başlı ülkeler tarafından imzalanan Schengen sözleşmesi dahilinde uygulanmaktadır. Schengen bölgesinin içi ve dışı olmak üzere seyahat etmek isteyenler için sınır kontrolleri ile uluslararası seyahat etmek isteyen kişiler için tek bir devlet gibi fakat herhangi bir sınır kontrolü olmaksızın uygulanmaktadır. Avrupa Schengen bölgesi yirmi altı üye olan ülkeden oluşmaktadır. Bu ülkeler; Antalya’ da Vize Başvuruları alınan Almanya, Danimarka, Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, Danimarka, Finlandiya, İspanya, Hollanda, İtalya, İsveç, Macaristan, Liechtenstein, Letonya, Lüksemburg, Polonya, Litvanya, Malta, Slovakya, Portekiz, Slovenya, Lihtenştayn, Yunanistan, İzlanda’dır. Aslında Avrupa Birliğine üye olmadıkları halde Norveç, İzlanda ve İsviçre ülkeleri sözleşme gereği Schengen serbest dolaşım bölgesine dâhildir.
Farklı amaçlarla Schengen Bölgesine dâhil olan ülkelere seyahat etmek isteyen bölge ülkelerine dâhil olmayan vatandaşlar, vize başvurusunda bulundukları ülke Schengen bölgesine dâhil ise vizelerini aldıktan sonra seyahatlerinde sözleşmede bulunan diğer ülkelere de vizesiz olarak 90 güne kadar olan tekrar bir seyahat gerçekleştirebilme imkânları bulunmaktadır.

ALMANYA VİZE ÇEŞİTLERİ;

Vize başvurunuzu yaparken oluşabilecek olan tüm sorunları engellemek için vize başvurusu doğru şekilde yapılmalıdır. Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat türüne göre Antalya’ dan vize başvurusu yapması için, seyahat amacına uygun olan konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan vize kategorisini belirlemeleri gerekmektedir.

ALMANYA KISA SÜRELİ VİZE (C Tipi);

Antalya’ dan Almanya’ya yapılacak olan kısa süreli seyahatler için alınması gereken vize çeşidi, C tipi vizedir. Kısa süreli vize kategorisine; Turistik, resmi, ticari, eğitim, tedavi, ziyaret, gönüllü faaliyet, araştırma, davetiyeli, spor veya kültürel etkinlik amacıyla yapılan başvurular sınıfına girmektedir. Bu vize türleri ise 90 günden az olarak isimlendirilmektedir.

ALMANYA ULUSAL VİZE (D Tipi);

Antalya’ da Almanya’ da 90 günden fazla kalmak isteyen belirli kişilere; aile birleşimi kapsamında olanlara, öğrencilere ve çalışma amacıyla ikamet etmek isteyenlere uygun olan vize türüdür. Bu uzun süreli vize türüne başvurmak isteyen kişilerin işlem başlatabilmeleri için Almanya Fahri/Konsolosluğu’na Antalya başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapılan bu uzun süreli başvuruların başvuru süreci de uzun sürmektedir. Başvuruda en doğru sonucu almak ve süreci minimuma indirmek için çalışacağınız aracı kurumlar başvurunuza mutlak olumlu etki eder.

ALMANYA TRANSİT VİZE (A Tipi);

Türkiye´den Araç ile veya Havaalanından yola çıkıp Almanya üzerinden üçüncü bir ülkeye transit geçiş yapmak isteyen kişilerin başvurması gereken bir vize türüdür. Hava alanından veya bulundukları otoyoldan uluslararası transit güzergahı terk etmeden sadece geçiş yapma amacıyla bu vize türü alınmaktadır.

ALMANYA VİZE BAŞVURUSU, ANTALYA;

Almanya’ya Antalya’ dan yapılacak olan 90 günden az ( kısa süreli ) veya 90 günden fazla (uzun süreli) başvurularda öncelikle Almanya Konsolosluğu’na Antalya başvurmak gereklidir. Zamandan tasarruf yapabilmek ve ciddi bir problem olan vize reddini engelleyebilmek için Vize Antalya aracılığı ile yapılan başvurular vize başvuru sürecini olumlu yönde etkilemekte önem teşkil etmektedir.

ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Antalya’ dan Almanya vize başvurusunda bulunacağında vize başvuru formunu öncelikle doldurup akabinde almak istediği vize türüne göre gerekli evrakları hazırlaması gerekmektedir. İstenilen vize türüne göre de gerekli olan evraklarda değişmektedir. Vize başvuru Antalya esnasında kullanılacak olan başvuru formu Almanca ve Türkçe olmak üzere 2 dilde istenilen kısımların tamamı dolacak şekilde hazırlanıp ibraz edilmesi gerekmektedir. Vize için başvuran kişilerin yapacakları seyahatin amacını, konaklama yapacağı yeri, tüm masrafları karşılayabilecek olmasını, tekrardan geri dönüş yapacağı ile ilgili tüm gerekli bilgi ve belgelerin Almanya Konsolosluğu Antalya’ ya ibraz edilmesi istenmektedir. Almanya vize başvurusu için gerekli olan evraklar ise diğer Schengen Bölge ülkeleri tarafından talep edilen belgeler ile benzerlik göstermektedir.Almanya vizesi için gerekli olan güncel evrak listesini talep etmek için Vize Antalya temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

ANTALYA, ALMANYA VİZE ÜCRETİ;

Almanya Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcının, başvuru yapan Türk Vatandaşları tarafından ödenmesi zorunludur. Çok istisnai olarak sadece 12 yaş altı çocuklardan Almanya Konsolosluğu vize harcı talep etmemektedir. Olası olumsuz sonuçlanan vize başvurusu durumunda, yatırılan vize başvurusu harç bedeli başvuru sahibine geri ödenmez. Aracı kurum hizmet bedelleri, kargo masrafları ve Biyometrik işlemleri gibi ücretler yatırılacak olan vize harcının dışındaki ödemelere girmektedir. Vize kategorisine ve ülkede kalış süresine göre Almanya vize ücreti farklılık göstermektedir. Almanya vizesi için gerekli olan evrak listesi ve vize ücretleri Vize Antalya temsilcilerimiz ile iletişime geçtiğinizde tarafınıza bildirilecektir.

ALMANYA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR;

Almanya Konsolosluğunun hazırladığı vize başvuru formunu eksiksiz doldurup ve istenilen tüm evrakları en doğru şekilde ibraz ettiğinde; resmi tatil günleri ( milli bayramlar, paskalya, yılbaşı, vb.) dışında 10 iş günü içerisinde vize başvurusunda bulanan Türk vatandaşları vize başvurularını kolay bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Almanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken diğer bir husus, seyahat tarihlerinden 30 gün önce başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

ANTALYA’ DAN ALMANYA VİZESİ NASIL ALINIR;

Almanya Konsolosluğu Antalya ile koordineli bir şekilde çalışmakta olan Vize Antalya, Almanya vize başvurusunda bulunacak kişilerin istedikleri vize türüne göre yapacakları başvuru ile vizelerini alabilmektedirler. Antalya’ da Almanya vize işlemlerin de vize uyum koşullarının eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi koşulu Almanya Konsolosluğu tarafından önemle istenmektedir. Almanya Konsolosluğuna Antalya vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle vize için randevu almaları gerekir. Randevu ile vize başvurularını Alman Konsolosluğu Antalya kabul etmektedir. Hızlı ve en doğru şekilde vize alabilmeniz ve vize sürecinin de olumlu yönde gelişebilmesi için Vize Antalya danışmanlığı aracılığıyla ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TÜRKİYE’DE OTURUM İZNİ OLANLAR İÇİN ALMANYA VİZESİ;

Farklı ülke vatandaşları olup Türkiye’de oturma izni bulunan kişilerin Türkiye’de bulunan Almanya Konsoloslukları Antalya üzerinden Almanya vizesi başvurularını yapabilirler. Başvuruda bulunacak olan farklı ülke vatandaşlarının Almanya vize başvurusu için Türk vatandaşlarından istenilen evraklara ek olarak Türkiye’de oturma izni olduğuna dair evraklarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Türkiye’de oturum izni olan Irak ve Suriye vatandaşlarının Almanya Konsolosluğuna yapacağı vize başvurularında istisnai durumlar belirlemiştir. Biyometrik bilgilerin ibrazı, Türkçe, Almanca veya İngilizce bilmiyor ise tercüman bulundurmaları gerekliliği bu istisnai durumları içermektedir.Suriye vatandaşları için bunlara ek olarak yabancılar şubesinden alınan yabancı tanıma belgesi ve Polio aşısı yapıldığına dair belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir.Türkiye’de oturum izni bulunan yabancıların vize başvurusu yapabilmesi için Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlara, Türkiye Seyahat Acenteler Birliğine üye olan Vize Antalya danışmanlık ve TÜRSAB’a bağlı bulunan diğer turizm/seyahat acentelerinden destek hizmetleri alabilirler.