Rusya Vizesi, Antalya

Müşterilerin bize sordukları ve arama motorunda en çok aradıkları sorular!

Rusya vize başvurusu, Antalya? Rusya Express Ekspres vize, Antalya? Rusya vizesi için gerekli evraklar, Antalya?
Rusya vize başvuru formu, Antalya? Rusya vize ücreti 2020, Antalya?
Rusya vizesi kaç günde çıkar, Antalya? Rusya için vize gereklimi, Antalya?
Rusya ticari vize, Antalya? Rusya turistik vize, Antalya? Rusya Aile ziyareti vizesi, Antalya? Rusya vize işlemleri, Antalya? Rusya Oturum ve çalışma vizesi, Antalya?

Antalya Rusya vize başvurusu müracaatı, yalnız akredite olan A sınıfı turizm seyahat acentaları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Acenteler aracılığı ile kabul edilmektedir.
Vize Antalya, uzman kadrosu ile Antalya’ da Rusya vize işlemlerinde profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Antalya vize temsilcilerimiz, Rusya vize başvuru için gerekli güncel evraklar ile ilgili yetkili kurumlar ile sürekli bağlantı halinde olup randevu sistemiyle çalışmaktayız. Rusya Konsolosluğu Antalya tarafından belirlenmiş olan Rusya vize evrak listesine ve Rusya vizesi Antalya hakkında en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Antalya’ dan Rusya vize müracaatınız için Vize Antalya temsilcileri ile irtibata geçiniz!

Rusya Vize İşlemleri, Antalya

Rusya Turistik Vize, Antalya

Rusya Express/Ekspres Vize, Antalya

Pasaport

Vizenizin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay geçerli olması gereklidir ve en az iki boş sayfası içermelidir. Şayet son 3 yıl içerisinde yurt dışı seyahatin de bulunduysanız, Pasaportunuzun resimli sayfası ve tüm eski vizelerin fotokopilerinin alınması gereklidir. Varsa eski vizeli Pasaportlarınızı da, başvuru sırasında ibraz edebilirsiniz.

Not: Evlilik, boşanma gibi durumlarda, veya soyadınızın değişikliğinde güncel olmayan pasaportunuz ile vize başvurusunda bulunamazsınız.

18 yaş üstü yabancı uyruklu vize başvuru sahiplerin pasaportunda imza yeri dolu olmalıdır.

Rusya Vize Başvuru Formu, Antalya

Vize Başvuru Formunun tüm alanları eksiksiz ve itinalı olarak doldurulmasına dikkat edilmelidir. Vize Başvuru Formunu kesinlikle başvuran imzalamalı. Vize Başvurunuzu şahsen yapılmayacak ise, vize başvuru sahibinin ıslak imzalı vekaletnamesini vekaleten alan kişinin kimlik fotokopisi ile ibraz edilmelidir.

<3>Rusya Turistik vize, Antalya

Antalya’ dan Rusya Turistik vizesi 7 iş gününde Rusya Konsolosluk uygun gördüğü taktirde 28 günlük vize veriliyor.

<4>Rusya Express/Ekspres vize, Antalya

Antalya’ dan Rusya Express/Ekspres vizesi 1 iş gününde Rusya Konsolosluk uygun gördüğü taktirde 28 günlük vize veriliyor.

Biometrik Fotoğraf

Biometrik özelliklerine tamamen uygun bir şekilde, rötuşsuz olmalıdır, Arka fonu beyaz olması gerekli, 6 aydan eski olmaması gereklidir, Ölçüler ise 35 x 45 mm ebatlarında ve yüzün net görünmeli 1 adet fotoğraf gerekli olacaktır.

Vize ve Acenta Hizmet Harcı

Başvurunuzun başlamadan önce Vize Antalya ofisinden veya Havale yolu ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Voucher Rezervasyonu

Uçak veya tur acente gibi organizasyonların, yapılmış olan rezervasyonlar sunulmalı, gidiş dönüş tarihleri ile beraber seyahat detayların genel akışı ve tüm içeriği ile belirtilmelidir.

Kişinin Mesleği ve Gidiş Amacına Göre Evraklar

Turistik Davetiye

Yurt dışından yabancılar şubesinden Aile, Akraba veya Arkadaş ziyareti amaçlı gönderilen davetiyenin, aslı ibraz edilmelidir.

Konaklama Belgeleri

Seyahat/Otel, v.b. Konaklama durumunuzu belgeleyen rezervasyon evrakları ibraz edilmesi gerekmektedir. Yapılmış olan rezervasyon içeriği, başvuru sahibinin isim ve soy ismin uyumlu ve seyahat tarihlerinin kapsamlı olmalıdır.

Reşit olmayan vize başvuru sahibinin; Gerekli Evraklar, Ulaşım ve Konaklama içeriği ile yer alan tüm bilgilerin aşağıdaki önemli bilgilere ilaveten eklenerek ibraz edilmelidir.

Reşit olmayan çocuklar için gerek Anne gerek Babanın noter den onaylı muvafakatin aslı gereklidir. Anne ve Baba boşanması halinde çocuğun velayetini belirten mahkeme kararını içeren belge ilave olarak eklenmelidir.

Çocuğun yasal velayeti Anne veya Baba da olması halinde, yasal olan velinin başvuru formunda yeterli olacak olup, muvaffakıyete gerek duyulmayacaktır. Başvuruda diğer ebeveynin gelememesi durumunda, muvafakat name ile Vize Antalya vekaletname formu diğer evraklara eklenmelidir.

Başvuru esnasında her iki ebeveynin bulunamaması halinde, tayin edilen vekile Vize Antalya vekaletname formu Anne ve Baba tarafından imzalı olması gerekmektedir.

12 Yaş altı çocukların başvuru esnasında bulunmaları zorunlu değildir. 12 Yaş üstü çocukların başvuru esnasında ebeveynleri veya yetkilendirilmiş vekil ile şahsen mülakat için gelmeleri gerekebilir. 18 yaş altı bireylerin ebeveyn olmadan veya vekil tahin edilmeden başvuruda bulunamazlar.