Avusturya Vize Başvuru İşlemleri

01.

Vize Başvurusu

Avusturya vize başvuru işlemleri için mutlaka Pasaportunuzu getiriniz.

02.

Randevu Alın

Vize danışmanımız, en uygun Avusturya randevu gününü sizin için oluşturacaktır.

03.

Bizi Arayın

Avusturya Konsolosluğun değerlendirme sonrası pasaportunuzu kargo ile alın.

Avusturya Vize Başvuru Hattı

Fener Mah. Tekelioğlu Cad. Astur Ceylan Sit. B/Blk. No/78/3, 07160 Muratpaşa / ANTALYA

T : +90 242 324 17 50
M :
+90 532 399 17 50

  Avusturya, Vize Antalya

  Vizeantalya.com ailesi olarak sizler için hazırladığımız web sitemize hoş geldiniz. Avusturya vize başvurusunda sahip olabileceğiniz soruların cevaplarını yazımızda sizlere derledik.

  Avusturya vizesi kaç günde çıkıyor, Antalya

  Avusturya vize işlem süreci 15 günden 45 güne kadar sürebilmektedir. Resmi Tatil günlerinde vize işlem süresi daha uzun zaman alabilir. Olağan üstü başvuru kota aşımı nedeniyle de gecikmeler yaşanabilmektedir.

  Avusturya’ ya vize gerekli mi, Antalya

  Avusturya Schengen uygulama kullanan ülkelerden biridir. Bu nedenle pasaportunuzda geçerli çok girişli Multi vizeniz varsa, bu vize ile seyahat edebilirsiniz. Ayrıca hususi (yeşil), hizmet (gri) veya diplomatik (kırmızı ve siyah) pasaport ile 90 güne kadar Avusturya’ ya vizesiz seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi başvurusu için gereken durum, (Bordo) umuma mahsus pasaport içindir.

  Avusturya vizesi gerekli belgeler, Antalya

  Yetkili danışmanımız ile birlikte vize başvurusunda bulunmanız gereken vize türler titizlikle belirlenecektir. Avusturya seyahatinizin amacını ve süresini göz önünde bulundurarak başlanacaktır.

  Avusturya vizesi uzun süreli nasıl alınır, Antalya

  Öncelikle şirketinizden temin edeceğiniz çalışma ve izin yazısı belgelerinizi ofisimize teslim edilmesi gerekiyor. Uzmanlarımız nezaretinde hazırlamış olduğunuz başvuru kategorisi için gerekli belgeler yetkililerimiz tarafından check listesi oluşturularak, Antalya’ dan Avusturya konsolosluğuna vize başvuru yapmak üzere gerekli belgeleri hazırlayarak vize işleminizi başlatmış oluyoruz.

  Biyometrik veriler başvuru sürecinde oluşturulmalıdır. Her bir vize başvuru’ da yeni bir vize için  (12 yaş üstü) ön koşul olarak parmak izinizin sisteme (VIS) girilmesi gerekmektedir. Parmak izi alma işlemini kolaylaştırmak için temsilcilerimizden biri size eşlik edecektir.

  Vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize işlem ücretleri, danışmanlık hizmetleri vb.) içeren vize başvuru ücreti, Vize Antalya ofisimizden nakit veya Banka hesabımıza havale/EFT ile yapabilirsiniz.

  Antalya, Avusturya vize işlemi

  Avusturya vize başvuru için kişi mülakata çağrılabilir, görüşme sürecin gerekli bir parçasıdır, ancak genellikle gerekli değildir. Yoğunluğuna göre vize işlemi süreci değişkenlik gösterebilmektedir.

  Avusturya vize başvuru formu, Antalya

  Vize Başvuru Formu, Avusturya Konsolosluk görevlileri tarafından kontrol edilen ilk belge olması nedeniyle belgeleriniz arasında en önemli olanıdır. Vize başvurunuzu doldururken yanlış veya hatalı bilgi girmemeye dikkat ediniz. Vize başvurunuzun yanlış veya eksik tamamlanması, başvurunuzun olumsuz bir şekilde değerlendirilmesine neden olabilir. Bu nedenle, seyahatinizin iptal edilmemesi için bize gerekli bilgileri sağlarsanız, talep formlarını doldurmak için hizmetimizi kullanabilirsiniz.

  • Avusturya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken detaylar.
  • Başvuruda yer alan fotoğrafın 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.
  • Hazırlanan belgeler güncel olmalıdır.
  • Evlendikten sonra soyadı değişen kişiler, pasaportlarını güncelledikten sonra VIS’ de parmak izlerini de güncellemek zorundadır.
  • 18 yaşının altındaki kişiler seyahat için izin almalıdır. Anneniz/babanız/vasiniz ile seyahat ediyor olsanız dahi, noterden muvafakat name çıkartmanız gereklidir.
  • Avusturya vize işlemi evrakların eksiksiz ve doğru olması durumunda 7-10 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Adayın mülakata çağrılması halinde bu süre uzayabilir. Görüşme, sürecin gerekli bir parçasıdır, ancak genellikle gerekli değildir. Avusturya konsolosluğu yoğunluğuna göre başvuru süresi değişkenlik gösterebilmektedir. 

  ©vizeantalya.com | Bir Amarla Turizm iştirakıdır. 2023