Belçika Vize Başvuru İşlemleri

01.

Belçika Vize Başvuru

Belçika vize başvuru işlemleri için mutlaka Pasaportunuzu getiriniz.

02.

Randevu Alın

Vize danışmanımız, en uygun Belçika randevu gününü sizin için oluşturacaktır.

03.

Bizi Arayın

Belçika Konsolosluğun değerlendirme sonrası pasaportunuzu kargo ile alın.

Belçika Vize Başvuru Hattı

Fener Mah. Tekelioğlu Cad. Astur Ceylan Sit. B/Blk. No/78/3, 07160 Muratpaşa / ANTALYA

T : +90 242 324 17 50
M :
+90 532 399 17 50

  Belçika, Vize Antalya

  Vizeantalya.com ailesi olarak sizler için hazırladığımız web sitemize hoş geldiniz. Belçika vize başvurusunda sahip olabileceğiniz soruların cevaplarını yazımızda sizlere derledik.

  Belçika vizesi kaç günde çıkıyor, Antalya

  Belçika vize işlem süreci 15 günden 45 güne kadar sürebilmektedir. Resmi Tatil günlerinde vize işlem süresi daha uzun zaman alabilir. Olağan üstü başvuru kota aşımı nedeniyle de gecikmeler yaşanabilmektedir.

  Belçika’ ya vize gerekli mi, Antalya

  Belçika Schengen uygulama kullanan ülkelerden biridir. Bu nedenle pasaportunuzda geçerli çok girişli Multi vizeniz varsa, bu vize ile seyahat edebilirsiniz. Ayrıca hususi (yeşil), hizmet (gri) veya diplomatik (kırmızı ve siyah) pasaport ile 90 güne kadar Belçika’ ya vizesiz seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi başvurusu için gereken durum, (Bordo) umuma mahsus pasaport içindir.

  Belçika vizesi gerekli belgeler, Antalya

  Yetkili danışmanımız ile birlikte vize başvurusunda bulunmanız gereken vize türler titizlikle belirlenecektir. Seyahatinizin amacını ve süresini göz önünde bulundurarak başlanacaktır.

  Belçika vizesi uzun süreli nasıl alınır, Antalya

  Öncelikle şirketinizden temin edeceğiniz çalışma ve izin yazısı belgelerinizi ofisimize teslim edilmesi gerekiyor. Uzmanlarımız nezaretinde hazırlamış olduğunuz başvuru kategorisi için gerekli belgeler yetkililerimiz tarafından check listesi oluşturularak, Antalya’ dan Belçika konsolosluğuna vize başvuru yapmak üzere gerekli belgeleri hazırlayarak vize işleminizi başlatmış oluyoruz.

  Biyometrik veriler başvuru sürecinde oluşturulmalıdır. Her bir vize başvuru’ da yeni bir vize için  (12 yaş üstü) ön koşul olarak parmak izinizin sisteme (VIS) girilmesi gerekmektedir. Parmak izi alma işlemini kolaylaştırmak için temsilcilerimizden biri size eşlik edecektir.

  Vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize işlem ücretleri, danışmanlık hizmetleri vb.) içeren vize başvuru ücreti, Vize Antalya ofisimizden nakit veya Banka hesabımıza havale/EFT ile yapabilirsiniz.

  Antalya, Belçika vize işlemi

  Belçika vize başvuru için kişi mülakata çağrılabilir, görüşme sürecin gerekli bir parçasıdır, ancak genellikle gerekli değildir. Yoğunluğuna göre vize işlemi süreci değişkenlik gösterebilmektedir.

  Belçika vize başvuru formu, Antalya

  Vize Başvuru Formu, Belçika Konsolosluk görevlileri tarafından kontrol edilen ilk belge olması nedeniyle belgeleriniz arasında en önemli olanıdır. Vize başvurunuzu doldururken yanlış veya hatalı bilgi girmemeye dikkat ediniz. Vize başvurunuzun yanlış veya eksik tamamlanması, başvurunuzun olumsuz bir şekilde değerlendirilmesine neden olabilir. Bu nedenle, seyahatinizin iptal edilmemesi için bize gerekli bilgileri sağlarsanız, talep formlarını doldurmak için hizmetimizi kullanabilirsiniz.

  • Belçika vizesi alırken dikkat edilmesi gereken detaylar.
  • Başvuruda yer alan fotoğrafın 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.
  • Hazırlanan belgeler güncel olmalıdır.
  • Evlendikten sonra soyadı değişen kişiler, pasaportlarını güncelledikten sonra VIS’ de parmak izlerini de güncellemek zorundadır.
  • 18 yaşının altındaki kişiler seyahat için izin almalıdır. Anneniz/babanız/vasiniz ile seyahat ediyor olsanız dahi, noterden muvafakat name çıkartmanız gereklidir.
  • Belçika vize işlemi evrakların eksiksiz ve doğru olması durumunda 7-10 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Adayın mülakata çağrılması halinde bu süre uzayabilir. Görüşme, sürecin gerekli bir parçasıdır, ancak genellikle gerekli değildir. Belçika konsolosluğu yoğunluğuna göre başvuru süresi değişkenlik gösterebilmektedir. 

  ©vizeantalya.com | Bir Amarla Turizm iştirakıdır. 2023