Estonya Vize Başvuru İşlemleri

01.

Estonya Vize Başvuru

Estonya vize başvuru işlemleri için mutlaka Pasaportunuzu getiriniz.

02.

Randevu Alın

Vize danışmanımız, en uygun Estonya randevu gününü sizin için oluşturacaktır.

03.

Bizi Arayın

Estonya Konsolosluğun değerlendirme sonrası pasaportunuzu kargo ile alın.

Estonya Vize Başvuru Hattı

Fener Mah. Tekelioğlu Cad. Astur Ceylan Sit. B/Blk. No/78/3, 07160 Muratpaşa / ANTALYA

T : +90 242 324 17 50
M :
+90 532 399 17 50

  Estonya, Vize Antalya

  Antalya’dan Estonya vize işlemleri için Vizeantalya.com ailesi olarak sizler için hazırladığımız web sitemize hoş geldiniz. Estonya vize başvuru için sahip olabileceğiniz soruların gerekli cevaplarını yazımızda sizler için paylaştık.

  Estonya vizesi kaç günde çıkıyor, Antalya

  Estonya vize işlem süreci 15 günden 45 güne kadar sürebilmektedir. Resmi Tatil günlerinde vize işlem süresi daha uzun zaman alabilir. Olağan üstü başvuru kota aşımı nedeniyle de gecikmeler yaşanabilmektedir.

  Estonya’ ya vize gerekli mi, Antalya

  Estonya Schengen uygulama kullanan ülkelerden biridir. Bu nedenle pasaportunuzda geçerli çok girişli Multi vizeniz varsa, bu vize ile seyahat edebilirsiniz. Ayrıca hususi (yeşil), hizmet (gri) veya diplomatik (kırmızı ve siyah) pasaport ile 90 güne vizesiz seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi başvurusu için gereken durum, (Bordo) umuma mahsus pasaport içindir.

  Estonya vizesi gerekli belgeler, Antalya

  Yetkili danışmanımız ile birlikte vize başvurusunda bulunmanız gereken vize türler titizlikle belirlenecektir. Estonya seyahatinizin amacını ve süresini göz önünde bulundurarak başlanacaktır.

  Estonya vizesi uzun süreli nasıl alınır, Antalya

  Öncelikle şirketinizden temin edeceğiniz çalışma ve izin yazısı belgelerinizi ofisimize teslim edilmesi gerekiyor. Uzmanlarımız nezaretinde hazırlamış olduğunuz başvuru kategorisi için gerekli belgeler yetkililerimiz tarafından check listesi oluşturularak, Antalya’ dan Estonya konsolosluğuna vize başvuru yapmak üzere gerekli belgeleri hazırlayarak vize işleminizi başlatmış oluyoruz.

  Biyometrik veriler başvuru sürecinde oluşturulmalıdır. Her bir vize başvuru’ da yeni bir vize için  (12 yaş üstü) ön koşul olarak parmak izinizin sisteme (VIS) girilmesi gerekmektedir. Parmak izi alma işlemini kolaylaştırmak için temsilcilerimizden biri size eşlik edecektir.

  Vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize işlem ücretleri, danışmanlık hizmetleri vb.) içeren vize başvuru ücreti, Vize Antalya ofisimizden nakit veya Banka hesabımıza havale/EFT ile yapabilirsiniz.

  Antalya, Estonya vize işlemi

  Estonya vize başvuru için kişi mülakata çağrılabilir, görüşme sürecin gerekli bir parçasıdır, ancak genellikle gerekli değildir. Yoğunluğuna göre vize işlemi süreci değişkenlik gösterebilmektedir.

  Estonya vize başvuru formu, Antalya

  Vize Başvuru Formu, Estonya Konsolosluk görevlileri tarafından kontrol edilen ilk belge olması nedeniyle belgeleriniz arasında en önemli olanıdır. Vize başvurunuzu doldururken yanlış veya hatalı bilgi girmemeye dikkat ediniz. Vize başvurunuzun yanlış veya eksik tamamlanması, başvurunuzun olumsuz bir şekilde değerlendirilmesine neden olabilir. Bu nedenle, seyahatinizin iptal edilmemesi için bize gerekli bilgileri sağlarsanız, talep formlarını doldurmak için hizmetimizi kullanabilirsiniz.

  • Estonya vizesi alırken dikkat edilmesi gereken detaylar.
  • Başvuruda yer alan fotoğrafın 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.
  • Hazırlanan belgeler güncel olmalıdır.
  • Evlendikten sonra soyadı değişen kişiler, pasaportlarını güncelledikten sonra VIS’ de parmak izlerini de güncellemek zorundadır.
  • 18 yaşının altındaki kişiler seyahat için izin almalıdır. Anneniz/babanız/vasiniz ile seyahat ediyor olsanız dahi, noterden muvafakat name çıkartmanız gereklidir.
  • Estonya vize işlemi evrakların eksiksiz ve doğru olması durumunda 7-10 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Adayın mülakata çağrılması halinde bu süre uzayabilir. Görüşme, sürecin gerekli bir parçasıdır, ancak genellikle gerekli değildir. Estonya konsolosluğu yoğunluğuna göre başvuru süresi değişkenlik gösterebilmektedir.